Esmu Laura Freimane. Deju un kustību terapeite un nu jau arī elpošanas terapeite. Tieši šīs lietas mani šobrīd raksturo. Kustība un deja ir mana dzīves kaislība, iedvesma un prieks. Gan pašai kustoties un dejojot, gan vērojot kā citi atbrīvojas tajā un ļaujas. Savukārt, elpa mani pašu ir ļoti transformējusi, tāpēc esmu pateicīga, ka tā ir kļuvusi tik apzināta manā dzīvē. Par sevi teiktu tā- dzirkstoši smieties, sievišķīgi kautrēties, mīlēt- plaši un no sirds, pateikties līdz asarām, cienīt- pazemīgi, lepoties- skaļi, vārtīties zemē- patiesi un rotaļīgi, kustēties- pārdroši dabiski.

Darbs Cēsu Jaunā pamatskolā, sabiedriskā labuma organizācijā Brīnummāja, Rīgas Mākslas vidusskolāRīgas Pilsētas sākumskolā, Internātpamatskolā rehabilitācijas centrā Upeslejas, Sieviešu invalīdu biedrībā Aspazija, Psihiatrijas un narkoloģijas centrā Veldre un Salaspils sociālajā centrā ir iemācījis mani:

  • novērtēt klientu un pacientu veselības stāvokli,
  • izstrādāt un realizēt atbilstošu deju un kustību (turpmāk- DKT) terapijas programmu individuāli un grupā,
  • strādāt patstāvīgi vai multi-profesionālā komandā, ievērojot profesionālās ētikas prasības,
  • piemērot DKT uz pierādījumiem balstītu praksi darbā ar dažādām pacientu grupām.

Savukārt tādas darba vietas un apmācību programmas kā Radošā apvienība (improvizācijas teātris) Spiediens, Līgas Libertes dejas teātris, Cigun I un II pakāpes apguve, Ķīnas imdž-terapijas I kurss, Atdzimšanas elpošanas pasniedzēja kurss, 11 dienu klusuma meditācija Vipassana ir devušas man:

  • drosmi,
  • ilgstošas koncentrēšanās spējas un savu domu regulēšanu,
  • fizisku un emocionālu pašregulāciju, izmantojot elpošanas prakses,
  • apzinātību, klātbūtni un empātiju,
  • patiesumu pret sevi un citiem,
  • spēju radīt drošu vidi un vieglu savstarpējo komunikāciju.

Sajūtu kustība un elpošana ir divas unikālas prakses, kuras “pabaros” kā fizisko, tā garīgo un mentālo plānu.

Abas šīs prakses strādā ar mūsu domformām, ieradumiem, priekšstatiem vai uzskatiem par sevi un pasauli, ar dažādiem emocionāliem stāvokļiem (stresu, trauksmi, apātiju, nedrošību, arī ar prieku un gandarījumu).

Ķermenis un elpa ir tie, kas glabā mūsu pieredzes, pārdzīvojumus, vēlmes, tiecības, mūsu potenciālu. Caur kustību vai tieši pretēji mazkustību un elpu varam ieraudzīt, kas ir šīs pieredzes, traumas, ko nespējam transformēt, ko nesam sevī iespējams jau gadiem.

Ir pierādīts, ka kustinot ķermeni, mainās mūsu prāts/domas, vai otrādāk mainot domas, mainās mūsu ķermeņa kustības un paterni. Arī elpa spēj mainīt mūsu dzīves paradumus. Kā tu elpo, tā tu dzīvo. Jo mūsu elpa sākas ar mūsu piedzimšanas pirmo mirkli un šie mirkļi ir dažādi, kādam piedzimšana ir harmoniska, droša, gaidīta, kādam- neplānota, ar operācijām utt. Pirmie dzīves mirkļi jau ietekmē to, kā mēs jūtamies, ko domājam.

Labā ziņa, ka uztveri, pārdzīvojumus, šīs pieredzes ir iespējams transformēt Tev labvēlīgā veidā uz pateicību, pieņemšanu, piedošanu un patiesu šīs dzīves piedzīvošanu nevis izdzīvošanu.

Kā? Soli pa solim! Uzticoties sev, apgūsti jaudīgas un drošas metodes, kuras pats varēsi praktizēt mājās, lai efektīvi palīdzētu sev brīžos, kad tas nepieciešams.

Elpošana

Elpošana ir vienīgā sistēma ķermenī, kura ir pilnībā automātiska un var būt kontrolējama, tā var būt apzināta un neapzināta. Katram psiholoģiskajam un  emocionālajam stāvoklim ir atbilstošs elpošanas paterns/ieradums. Kad šis stāvoklis mainās, mainās elpošanas paterns/ieradums vai otrādāk, mainot elpošanas uzvedību, mainās cilvēka psiholoģiskais, emocionālais un fiziskais stāvokli. Savukārt, elpojot savienotā veidā, iespējams izmainīt zemapziņas automātiskos ieradumus un ir iespējams uzzināt par sevi, ko jaunu, patiesu.

Apzināta elpošana jeb Atdzimšanas elpa ir spēcīga, droša un transformējoša metode, kā paplašināt savu apziņu. Tā palīdz ieraudzīt to, kas rada neapmierinātību dzīvē, tā transformē vecus uzskatus, palīdz atlaist dažādas pieredzes/uzskatus, kas saistītas ar piedzimšanu, bērnību, skolas gadiem, ar dzimumu, ar vecumu, ar reliģiju, ar sociāliem uzskatiem u.c. Apzinātā elpošana jeb atdzimšanas elpa balstās uz praktisku savienotas elpošanas ritmu, kā rezultātā ir iespējams atbrīvoties arī no psiho-emocionāliem simptomiem ķermenī. Palaist saspringumu, transformēt limitējošas domas un stāvokļus, lai piepildītu sevi ar enerģiju, dzīvesprieku, labsajūtu, veselību un uzņemtos atbildību par savu dzīvi un lēmumiem.

Sajūtu kustība

Sajūtu kustība (kustību terapija) ir nodarbība, kur tiek izmantotas dažādas metodes, lai uzlabotu Tavu fizisko, emocionālo, kognitīvu un sociālo veselību. Sajūtu kustības nodarbībās terapeits / pasniedzējs palīdz Tev ieraudzīt sevi, kur un kāds/-a Tu esi  šobrīd. Kādi ir Tavi ķermeņa ieradumi, kāds ir Tavs kustību komforts, cik Tu ļaujies  atvērties kustībām, mijiedarbībai ar citiem.

Sajūtu kustību nodarbībās izmantoju deju un kustību terapijas metodes, kontakt-improvizāciju, mandalu dejas elementus, relaksācijas tehnikas, laikmetīgā džeza dejas elementus, kā arī personīgo dejas pieredzi un novērojumus

Kustību terapija ļauj atklāt sevī jaunas šķautnes, veco aizstāt ar citādo un ļauties jaunām domām, risinājumiem! Šeit Tu pamani, ka nav pareizu vai nepareizu kustību, ir impulsi, kas nāk no Tevis un pasaka priekšā, kā vajag tieši Tev!